17 Июль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Найважчі рани на тілі тепер можна лікувати світлом

Лікарі успішно використовують світлову терапію для лікування хронічних ран на кшталт виразок і пролежнів. Ця методика може виявитися більш цінною альтернативою, ніж всі сучасні лікарські препарати.

З деяких пір світ все більш активно використовується в медицині для лікування найрізноманітніших розладів, включаючи захворювання шкіри і больові відчуття. І ось тепер група лікарів з Великобританії використовує світлову терапію для боротьби з хронічними ранами на кшталт виразок і пролежнів. Мова йде про методику фототерапії, яка зазвичай включає в себе використання світла тільки однієї хвилі. Наприклад, синій колір застосовується для боротьби з болем, так як він стимулює виробництво організмом окису азоту, яка розширює кровоносні судини, покращує приплив крові до різних зон і тим самим викликає поява молекул, що полегшують біль.

У той же час, ультрафіолетове світло, який зазвичай викликає опіки шкіри, а також застосовується в соляріях, в невеликих і контрольованих кількостях спричиняє антимікробну і протизапальну дії. Сьогодні за допомогою ультрафіолету медики намагаються лікувати розлади шкіри на зразок акне і екземи. І ось тепер група лікарів з Великобританії вирішила застосовувати не однохвильова світло, а комбінацію з трьох його типів, включаючи червоний, ультрафіолетовий і інфрачервоний. Цей потрійний удар призначається для лікування труднозаживающих ран. Дослідники створили спеціальну установку з 32 лампочками, що виділяють всі три типи освітлення разом. Вважається, що ця установка прискорює загоєння ран за рахунок різних механізмів.

В ході недавніх клінічних досліджень лікарі виявили, що дана терапія ефективна в лікуванні опіків на кінчиках пальців, викликаних хворобою під назвою системна склеродермія, при якій імунна система помилково атакує сполучну тканину, викликаючи важкі ушкодження на пальцях рук і ніг. Медики переконані, що методику можна також використовувати для боротьби з іншими виразками, включаючи діабетичну стопу, а також пролежні, від яких тільки в Росії щороку страждають більше мільйона чоловік. Люди з діабетом входять в особливу групу ризику в зв’язку з загрозою появи виразок і відкритих ран, які не загоюються. Це пов’язано з головним ускладненням при діабеті – поганою циркуляцією крові.

Комментарии закрыты.