30 Ноябрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Навіть легкі струси шкідливі для мозку

Дослідження мозку допоможе виявити людей, які постраждали навіть від легких струсів мозку. Про це розповіли на прикладі невеликого дослідження вчені з Медичної школи Університету Джонса Хопкінса (Johns Hopkins Medical School) в Балтіморі, США.Фахівцям з допомогою позитронно-емісійної томографії вдалося виявити певний біомаркер, асоційований з травмами мозку. В процесі обстеження учасників співробітники університету виявили, що від травм постраждав мозок навіть у наймолодших з них, причому, можливо, струси відбулися досить давно – ще за часів, коли ті грали в командах університету або навіть школи.

Всього в дослідженні брали участь 14 гравців Національної футбольної ліги (NFL), 10 з них вже завершили кар’єру, четверо продовжували грати. У кожного з них було зафіксовано хоча б один струс мозку (в середньому близько 7 років тому). В якості контрольної групи виступали 16 осіб, які досвіду струсів не мали і спортом не займалися. За результатами позитронно-емісійної томографії вчені виміряли у всіх учасників рівень білка TSPO, який, як передбачалося раніше, виділяє мозок в якості реакції на травму. У групи футболістів цей рівень був вищий, а також спостерігалися зміни в мізках.

Старший автор дослідження Мартін Помпер (Martin Pomper) пояснив, що зміни в кількості білка TSPO були досить великими, щоб їх можна було виміряти. Вчений додав, що навіть незважаючи на те, що в роботі брало участь мале число людей, можна з упевненістю сказати, що в майбутньому можливо буде використовувати позитронно-емісійну томографію, щоб виявити спортсменів з групи ризику – тих, у кого після травми голови можуть виникнути неврологічні або психіатричні проблеми.

Одна з основних проблем з наданням медичної допомоги спортсменам після струсу мозку полягає в тому, що повна картина ураження може бути не ясна, поки спортсмен ще живий. Наприклад, хронічна травматична енцефалопатія діагностується лише при розтині. Результати дослідження, можливо, допоможуть розробити новий метод діагностики, а в подальшому, може бути, і лікування.

Комментарии закрыты.