13 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Навіть масова вакцинація не зупинить смертельну епідемію

Масова вакцинація не зупинить спалах вірусу Ебола, як попереджають вчені. Існують реальні побоювання про те, що дуже скоро ця хвороба перетвориться в епідемію в Демократичній Республіці Конго.

Масова вакцинація не стане способом стримування епідемії вірусу Ебола, яка може розігратися в Демократичній Республіці Конго. Місцеві органи охорони здоров’я вже офіційно підтвердили 6 випадків цього смертельно небезпечного вірусу, який є одним з найбільш летальних. Однак є підозри про те, що від вірусу тут померли 17 осіб, і країна знаходиться на порозі нової епідемії. Нагадаємо, що в період з 2014 по 2016 роки епідемія вірусу Ебола на Заході Африки вбила не менше 11 000 чоловік. Всі 9 країн, що мають спільні кордони з Конго, вже отримали попередження про можливе поширення вірусу, а в саму ДРК вирушила міжнародна команда лікарів.

Однак дослідження вчених з Університету Кента показало, що програма масової вакцинації, яку планують розгорнути медики, не допоможе взяти під контроль епідемію вірусу. Вчені оцінили перспективи глобальної кампанії з проведення щеплень від вірусу Ебола серед всіх пацієнтів, що входять до групи ризику. Для цього були розглянуті результати 35 попередніх досліджень. Виявилося, що вакцинація не дає захисту від епідемії, і єдиним надійним способом стримати поширення смертоносного вірусу є сувора ізоляція хворих і контроль над небезпечними районами.

Відзначимо, що сьогодні в розпорядженні вчених немає вакцини для захисту від вірусу Ебола, і наука поки не впевнена в тому, що навіть ті експериментальні препарати, які в даний час розробляються, забезпечать довготривалий захист. Вчені з Університету Кента підкреслюють, що поголовна вакцинація взагалі буде дорогою і непрактичною, так як основні жителі країни, які входять до групи ризику, проживають у віддалених сільських районах.

Комментарии закрыты.