16 Январь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Названа нова небезпека денного сну

Вчений з Каліфорнійського університету в Берклі, сомнолог Меттью Уолкер, розповів на сторінках видання Business Insider про вплив денного сну на здоров’я людини. Експерт назвав такий сон «палицею з двома кінцями»: на думку фахівця, ефект від денного засипання може виявитися як позитивним, так і вельми негативним.

За словами Меттью Уолкера, денний сон може бути корисним для мозку і для організму в цілому. Але при цьому вчений підкреслив: механізми засипання і сну пов’язані з індивідуальними особливостями і не є універсальними. Так що денний сон може і нашкодити.

Зокрема, зазначив сомнолог, якщо спати вдень більше ніж 40-50 хвилин, це призводить до збою в біологічних процесах сонливості і підвищує ризик того, що у людини виникнуть проблеми із засинанням ночами. Крім того, стверджує Уолкер, за рахунок денного сну неможливо вирішити проблему недосипу – такий відпочинок не компенсує нічного недосипання.

«Природа не передбачила захисної системи від нестачі сну на зразок відкладення жиру для збереження енергії. Причина цього криється в тому, що людина є єдиним тваринам, яке цілеспрямовано позбавляє себе сну без всяких причин. Не можна скоротити сон в якісь дні, а потім спробувати виспатися в інші, нанесеного недосипом шкоди це все одно не заповнить», – заявив учений.

Раніше дослідники з Університету Токіо в Японії приходили до висновку про те, що регулярний сон вдень тривалістю понад 40 хвилин значно підвищує ризик хвороб серця. Вони пов’язували таку звичку з розвитком метаболічних порушень.

У той же час наукою накопичено чимало свідчень про те, що денний сон здатний бути багато в чому корисним.

Комментарии закрыты.