21 Ноябрь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Названо несподівані причини втрати зору

Офтальмологи з Медичного центру Монтефіоре в Нью-Йорку заявили про те, що з втратою зору найчастіше (в 75% випадків) стикаються жінки, і назвали несподівані фактори, що призводять до глаукоми. Одним з таких, на їхню думку, є ультрафіолет.

Офтальмологи рекомендують користуватися сонцезахисними окулярами протягом усього року, так як дія прямих сонячних променів на рогівку ока неймовірно руйнівна. При цьому, за словами вчених, можна навіть не здогадуватися про отримані термічні опіки в очах, так як в сітківці немає больових рецепторів.

Іншою причиною втрати зору з віком може стати куріння. «Курці страждають від вікової дегенерації макули в два рази частіше, ніж некурящі. Зв’язок між втратою зору і курінням так само сильна, як і зв’язок між курінням і раком легенів», – констатували дослідники.

Носіння контактних лінз, на думку вчених, також є фактором ризику. Така звичка різко підвищує ймовірність інфікувати ока патогенними бактеріями, що розвивають порушення, які в підсумку призводять до сліпоти. Бактерії не можна вбити навіть за допомогою звичайних дезінфікуючих розчинів, а якщо лінзи носяться під час плавання, або їх контейнери ополіскуються проточною водою, – ризик зараження амебний кератит виростає у багаторазово, відзначили американські офтальмологи.

Крім того, побічну дію на зір і окремі частини очей можуть надавати медикаменти.

Комментарии закрыты.