1 Август 2017 - Новини    Комментарии отключены

Неправильно обраний спосіб приготування робить овочі «порожніми»

Всі знають, що овочі корисні. Однак не всім відомо, як їх готувати, щоб не зруйнувати корисні речовини всередині, передає The Daily Mail. Наприклад, деякі овочі при варінні втрачають вміщені в них вітаміни С, В і фолієву кислоту. Деякі ж овочі показано їсти виключно в сирому вигляді.

Отже, томати, гриби і спаржу необхідно термічно обробляти. Термічна обробка дозволяє зруйнувати щільні стінки клітин і вивільнити протиракове з’єднання – лікопін. Це ж з’єднання знижує ризик серцевих нападів. А обробка грибів дає підвищення концентрації в них полісахаридів, що гальмують ріст пухлин. Аналогічним чином при обробці спаржі в ній виділяються протиракові антиоксиданти.

В цілому брокколі, цвітна капуста, брюссельська капуста, калі, білокачанна капуста багаті глюкозинолатами – речовинами, які борються з раком. Дані речовини активують імунітет. А обробка руйнує їх. Тому допускається лише легка обробка або вживання в сирому вигляді. У свою чергу, ріпчасту цибулю взагалі можна їсти тільки сирим. Причому, нарізана цибуля має високу концентрацію протиракових з’єднань, відомих як органосульфіди. Саме через цих речовин починають сльозитися очі; тепло їх руйнує.

Перець, шпинат, морква і ряд інших овочів багаті вітаміном С. Обробка знижує його рівень. Проте приготування в пароварці або під тиском дозволяє зберегти не тільки вітамін, але антиоксиданти і каротиноїди, що знижують ризик хвороб очей і раку.

Комментарии закрыты.