22 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Неспання ночами призводить до деформацій в білках

Вчені з’ясували, що всього кілька ночей без сну можуть збити внутрішній годинник різних білків в організмі людини, в тому числі і тих сполук, які пов’язані з обміном речовин і вмістом цукру в крові.
До таких висновків прийшли вчені з Університету Боулдер. Вони провели експеримент, в якому брали участь шість чоловіків у віці до 30 років. Добровольці шість днів перебували під замком. За ними спостерігали лікарі, повідомляють в журналі PNAS.

У перші два дні чоловіки жили за звичайним розпорядком. Потім їх поступово переводили на режим, коли вони вночі проявляли активність і харчувалися, а вдень – спали.

За підсумками даного експерименту з’ясувалося, що через зміну розпорядку дня в організмах чоловіків відбулися деформації в 129 з’єднаннях.

Зокрема, деформації зафіксували в глюкагон, що спонукує печінку відправляти більше цукру в кровотік. Виявилося, що в той період, коли чоловіки не спали вночі, цей процес був максимально активним.

Таким чином, вчені прийшли до висновку, що навіть пара ночей без сну може позначитися на фізіології людини. Такий режим дня може привести до проблем зі здоров’ям.

Комментарии закрыты.