23 Март 2017 - Новини    Комментарии отключены

Незвичайний спрей переверне ставлення до кардіологічних операцій

Вчені Університету Північної Кароліни розробили новий спрей з використанням біоматеріалів, який сприяє загоєнню серця без швів і хірургічного клею, пише The Decan Chronicle. Експерти продемонстрували на прикладі мишей ефективність цього мінімально інвазивного підходу.

Суть в тому, що спрей утворює латочку на серце, сприяє відновленню тканин після серцевого нападу. Біоматеріали, які розпорошуються прямо на серце, формують фібрин-тромбіновий гель (власне латочку). Під цією латкою починається стрімке відновлення тканин серця. За словами розробників, крім мінімальної інвазивності, метод підкуповує простотою у використанні.

Тим часом, гарвардські вчені створили «біонічну кардіологічну латочку». Це електронні нанокаркаси, засіяні серцевими клітинами. І дана система може працювати як повноцінний кардіостимулятор. Це не просто латочка з тканин серця. Вона здатна виявляти аритмію, адаптуватися і працювати як нормальна тканина.

Вийде кардіостимулятор, що виправляє за рахунок електричних імпульсів малої сили збої в ритмі серцебиття. Причому, можна змінювати частоту і напрям сигналів. Тут електронні елементи інтегруються в тканини. Також важливий плюс полягає в тому, що «біонічна латочка» здатна виявити і впоратися з аномаліями в ритмі серця до початку розвитку повноцінної аритмії.

А ще ця система дозволяє зрозуміти, як працюють кардіологічні препарати. Це значно просуне вперед дослідження фармацевтичних компаній і вчених, що займаються проблемами старіння, ішемії, диференціації стовбурових клітин і перетворенням їх в дорослі серцеві клітини.

Комментарии закрыты.