30 Март 2017 - Новини    Комментарии отключены

Нова система позбавить від паралічу, переконані дослідники

Американські медики з Університету Кейс Вестерн Резерв і Клівлендського центру функціональної електростимуляції змогли зробити справжній прорив. Вони повернули рухливість руки повністю паралізованому пацієнтові. Вперше за вісім років він зміг сам взяти в руку ложку. Секрет в інтерфейсі, що зв’язує комп’ютер і мозок, а також в системі електричної стимуляції.

В цілому вся система зчитує думки пацієнта і відправляє сигнали, що змушують м’язи в руці скорочуватися, пише Reuters. Її раніше успішно випробували на роботизованих руках і курсорі мишки. Їх, використовуючи інтерфейс, вдавалося приводити в рух за допомогою сили думки. Що стосується паралізованого пацієнта, то лікарі імплантували йому два сенсора (розміром не більше таблетки; всередині 96 електродів), що уловлюють нервову активність в центрах руху мозку.

Сенсори фіксують мозкові сигнали, що утворюються, коли пацієнт уявляє, як рухає рукою. Ці сигнали передаються комп’ютеру, а той вже направляє команди системі електростимуляції. Вона видає імпульси через 30 проводів, імплантованих в м’язи руки пацієнта. Підсумок – рука рухається. Повідомляється, що перед експериментом пацієнтові довелося пройти 45 тижнів реабілітації. Це відновило м’язовий тонус.

Комментарии закрыты.