17 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Нова вакцина від ВІЛ дає багатомісячний захист

Вчені ще ближче підійшли до створення вакцини проти ВІЛ. Після однієї-єдиної ін’єкції мавпи отримали захист від цього вірусу на протязі не менше 18 тижнів.

Вчені з Rockefeller University в Нью-Йорку впритул наблизилися до розробки вакцини проти ВІЛ, що забезпечує тривалий захист. Одного уколу було досить для забезпечення імунітету до цього вірусу у мавп протягом не менше 18 тижнів. Отже, люди також зможуть отримати захист на кілька місяців, що більш ніж ефективно. В першу чергу, ця вакцина може бути корисною тим, хто входить до групи ризику. Наприклад, мають ВІЛ-позитивних партнерів, а також провідним безладний статевий спосіб життя. В даний час таким людям радять звертатися до так званої доконтактной профілактиці перед і після сексу, однак скільки-небудь вираженого тривалого впливу всі ці ліки не мають.

Створення даної вакцини проти ВІЛ наражалося на великі труднощі через те, що ВІЛ вміє ховатися в імунній системі людини. Однак певні білки в препараті змусили імунні клітини розпізнати частину того конверта, в який занурює тебе вірус. За даними дослідників, в ідеалі вакцина повинна буде забезпечувати людям захист протягом одного року. Тільки в США понад 1,1 млн осіб мають позитивний ВІЛ статус, при цьому кожен сьомий про це не знає.

ВІЛ є невиліковним, його жертвам потрібно прийом високоактивний антиретровірусної терапії, яка дозволяє жити десятиліття. Однак ці ліки нерідко викликають побічні ефекти, включаючи нудоту, блювоту і безсоння. Численні команди вчених в різних країнах світу працюють над методикою, яка допоможе остаточно позбавити людство від ВІЛ, але поки для стримування епідемії необхідні подібного роду вакцини.

Комментарии закрыты.