14 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Нова загроза: вчені безсилі проти зростання депресії у підлітків

Вчені з США схильні оцінювати темпи зростання підліткової депресії як епідемію. При цьому вчені визнають, що не знають, як її зупинити.

Експерти страхової медичної організації «Blue Cross Blue Shield Association» проаналізували дані статистики і прийшли до висновку про те, що сучасні підлітки – це категорія найбільш вразливих перед появою депресії людей. Саме серед них це психічне захворювання поширюється найшвидше.

«За короткий проміжок часу показники про кожного восьмому підлітка, що страждають депресією, швидко погіршилися. Статистика показує, що з 2013 по 2016 рік кількість американських підлітків, які страждають депресією, збільшилася на 33% », – заявили аналітики.

За словами вчених, погіршує ситуацію проблема з діагностуванням підліткової депресії. Гормональні зміни в цей період «змащують всі фарби», і батькам важко дати конкретні орієнтири для виявлення у дітей психічних проблем, кажуть науковці фахівці. Але не останнє місце в списку чинників, що провокують у підлітків депресію, займають порушення сну і занадто інтенсивне користування електронними гаджетами, вважають вони.

Згідно з науковими даними, клінічна депресія в середньому діагностується у кожного десятого підлітка у віці від 10 до 14 років, при цьому у половини хвороба, швидше за все, залишиться на все життя. Вчені з Оксфордського університету встановили, що підлітки, які страждають депресією, набагато частіше відчувають агресію по відношенню до себе та інших, скоюють злочини в два рази частіше, ніж їхні здорові однолітки.

Дослідники відзначають, що депресія у підлітків тісно пов’язана із заниженою самооцінкою і ощущеніемненужності: це часто відбувається, якщо, н батьки приділяють мало уваги дітям в родині, або, навпаки, проявляють гиперопеку. Як правило, депресія в підлітковому віці починається з будь-якої психологічної проблеми, поступово переростаючи в серйозне захворювання, яке потрібно лікувати.

Комментарии закрыты.