12 Сентябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Нові ліки від грипу виліковують за один день

Престижне наукове видання The New England Journal of Medicine опублікувало на своїх сторінках доповідь про випробування нового препарату балоксавір марбоксіл, призначеного для боротьби з грипом. Вчені заявили, що використання даного ліки скорочує тривалість симптомів грипу приблизно на одну добу, причому для цього достатньо взяти тільки одну таблетку.

Всього одна таблетка нових ліків здатна зменшити тривалість захворювання у підлітків і дорослих, що підтвердили результати двох багатоцентрових подвійних сліпих рандомізованих клінічних досліджень, повідомляється в публікації The New England Journal of Medicine. Дослідники з Віргінського університету, які тестували нові ліки від грипу, констатували, що балоксавір в своєму впливі на симптоми захворювання схожий з дією з дією п’ятиденного курсу озельтамівіру (Таміфлю), проте як засіб придушення вірусу балоксавір набагато могутніше.

З пояснень учених слід, що принцип дії балоксавіра зводиться до придушення вірусної ендонуклеази. Завдяки цій своїй здатності балоксавір може бути ефективним засобом боротьби з вірусами грипу A і B, включаючи резистентні до сучасних ліків штами.

«В обох дослідженнях було встановлено, що новий препарат обмежує тривалість симптомів грипу періодом приблизно на одну добу і сприяє швидкій елімінації вірусу з організму», – розповіли випробувачі.

Дослідження, про які йде мова, проводилися в Японії (де, власне, і був розроблений препарат), а також в США. Випробувані в них були люди віком від 12 до 64 років, хворих на грип та отримували як балоксавір, так і плацебо. Випробування показали, що балоксавір в порівнянні з плацебо істотно зменшував час прояву симптомів грипу, які тривали всього 23-28 годин, причому курс балоксавіра складався лише з однієї дози ліків.

Відзначимо, що в даний час новий препарат вже продається в Японії під торговим найменуванням Xofluza. У США його тестування ще триває.

Комментарии закрыты.