3 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Новий препарат зупиняє розвиток розсіяного склерозу

Міжнародне дослідження довело ефективність нових ліків.

У більшості хворих на розсіяний склероз через 15-20 років настає значне наростаюче погіршення симптоматики, що зазвичай закінчується пересуванням на інвалідному кріслі, а потім – переходом в постійне лежаче положення – повідомляє преса. Для такого вторинного прогресуючого розсіяного склерозу до останнього часу були відсутні ефективні медикаменти. Однак надії на успішну терапію виправдав препарат сіпонімод – повідомляють з університету Базеля (Швейцарія).

Ці ліки зв’язуються зі сфингозин-фосфат-рецептором лімфоцитів, в результаті чого їм обмежується доступ в центральну нервову систему. Також препарат блокує дію імунних клітин олигодендроцитов і астроцитів. Дослідження фази-2 пройшли в 292 відділеннях лікарень в 31 країні за участю 1 645 пацієнтів. 2/3 учасників експерименту отримували одноразову щоденну дозу сіпонімода 2 мг. Третина учасників склали контрольну групу, де пацієнти отримували плацебо.

При лікуванні препаратом скорочення обсягу мозку сповільнилося на 0,18 процентних пунктів через 12 місяців і на 0,13 процентних пунктів через 24 місяці. Підтверджено здатність сіпонімода стримувати прогресування розсіяного склерозу в нервових тканинах головного мозку. Більшість пацієнтів добре перенесли ліки. Детально про дослідження повідомляє журнал Lancet.

Комментарии закрыты.