25 Ноябрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Один келих вина в день знижує ризик інсульту

Спостереження за здоров’ям 20 000 чоловік показали, що три порції алкоголю в день (що порівнянно з 1 великим келихом вина) знижують ризик такого поширеного захворювання, як ішемічний інсульт, який за статистикою становить 85% від загального числа інсультів.

У той же час перевищення цієї дози алкоголю, навпаки, призводить до збільшення ризику всіх різновидів інсультів, пише The Telegraph з посиланням на результати дослідження вчених з шведського Karolinska Institutet і Кембріджського університету у Великобританії, опубліковані в журналі BMC.

Їх дослідження показало, що помірне вживання спиртних напоїв (не більше півтора доз алкоголю в день або маленький келих вина) знижує ризик ішемічного інсульту на 10%. Те ж саме було справедливо і щодо тих, хто вживав в два рази більше спиртного, тобто один великий келих вина. А ось подальше збільшення кількості алкоголю наближало людей до інсультів. При цьому навіть помірне вживання спиртного не давало ніякого додаткової захисту від геморагічного інсульту – менш поширеного різновиду, при якому відбувається крововилив в мозок.

«Помірне вживання алкоголю пов’язане з підвищенням ліпопротеїдів високої щільності, збільшенням чутливості до інсуліну і зниженням рівня фібриногену (білка, що сприяє утворенню згустків крові), а також запальних маркерів. Але алкоголь одночасно з цим підвищує артеріальний тиск, а це є одиничним найзначнішим фактором ризику інсульту «, – говорить керівник дослідження, доктор Сусанна Ларссон.

Саме тому вчені й не радять активно налягати на алкоголь – гіпертонія переважує всі плюси помірного вживання спиртних напоїв.

Комментарии закрыты.