5 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Одні з найпоширеніших ліків підвищують ризик смерті, попереджають медики

Печія – неприємний розлад травлення. Проти печії та інших кислотозалежних захворювань традиційно призначають інгібітори протонної помпи, передає Zee News. І, як показали дослідження, тривалий прийом цих засобів підвищує ризик смерті. Вчені Медичної школи Вашингтонського університету встановили: якщо людина приймала інгібітори, то у неї підвищувався на 50% ризик смерті в наступні п’ять років.

Фахівці аналізували медичні дані приблизно 275000 чоловік, які застосовували інгібітори, і майже 75000 осіб, які пили інший клас препаратів для зниження кислотності шлунка, відомий як блокатори Н2. Виявилося, в першій групі ризик смерті був підвищений на 25% в порівнянні з другою групою.

Вчені підрахували: на кожні 500 осіб, що приймають блокатори протонної помпи, в рік буде фіксуватися додаткова смерть, якої можна було б уникнути. Беручи до уваги, що в усьому світі мільйони людей регулярно приймають ці засоби, це виливається в тисячі смертей на рік. До речі, раніше вже було встановлено: інгібітори протонної помпи пов’язані з ушкодженнями нирок, переломами кісток і деменцією.

Комментарии закрыты.