23 Июнь 2017 - Новини    Комментарии отключены

Оливкова олія врятує від хвороби Альцгеймера

Не секрет, що Середземноморська дієта знижує ризик виникнення безлічі проблем зі здоров’ям, включаючи деменцію. Вчені з Університету Темпл з’ясували, який з інгредієнтів Середземноморської дієти є найбільш корисним. Виявляється, це оливкова олія Extra Virgin, розповідає Medical Xpress.

Фахівці провели дослідження на мишах з хворобою Альцгеймера. Дослідники розділили тварин на дві групи. Перша група дотримувалася дієти, збагаченої оливковою малому, а друга харчувалася так само, як раніше. Оливкова олія вводили в раціон мишей, коли тим було 6 місяців (до появи характерних симптомів деменції).

Дослідження показало: у віці 9 і 12 місяців гризуни з першої групи значно краще справлялися з тестами на робочу пам’ять, просторову пам’ять і здатність до навчання. Крім того, в процесі вивчення тканин мозку мишей вчені помітили, що у тварин з першої групи збереглася цілісність зв’язків між нейронами. Також у цих гризунів був активований механізм аутофагії, завдяки чому в їх мозку знижувалися рівні амілоїдних бляшок і фосфорилірованого тау-білка, пов’язаних з хворобою Альцгеймера.

Комментарии закрыты.