21 Март 2017 - Новини    Комментарии отключены

Омолодження серця дозволить вилікувати практично будь-які пошкодження

Кардіологи Університету Квінсленда зробили серйозний прорив. Як передає Zee News, вони отримали повністю функціонуючі, скорочуючіся клітини серцевого м’яза завдяки незрілим, стовбуровим клітинам. Ці клітини допоможуть розкрити всі таємниці кардіології в лабораторних умовах, протестувати нові ліки і вилікувати пацієнтів-сердечників.

Технологію вже запатентували. Робота вчених відбувалася в такий спосіб: спочатку вони вбили за допомогою сухого льоду частину тканин серця. При цьому навколишні даної зони м’язові тканини залишилися в нормальному стані. Вчені виявили в зразку особливі клітини. В результаті уражена тканина повністю відновилася за рахунок незрілих клітин, здатних до регенерації.

Відомо: в «дорослому серці» після пошкодження регенерація неможлива. Підсумок – серцева недостатність після серцевого нападу. Однак якщо повернути його в незрілий стан, можна вирішити багато проблем. Зараз вчені намагаються зрозуміти, як безпечно активувати незрілі клітини в серце людини, щоб запустити процес відновлення.

Комментарии закрыты.