29 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Перша вакцина від важкої хвороби пройшла випробування на людях

Потенційні жертви важкої хвороби Лайма можуть отримати в своє розпорядження першу в історії вакцину. Одна з французьких фармацевтичних компаній працює над препаратом, який допоможе сотням тисяч пацієнтів, які страждають від укусів кліщів.

Фармацевтична компанія Valneva з Франції працює над вакциною, здатної забезпечити захист від хвороби Лайма. Це розлад викликається бактеріями, які переносять кліщі. Хвороба безжально атакує нервову систему. Експерти з Valneva завершили перші випробування препарату на людях. Вони стверджують, що вакцина забезпечують захист від зараження хворобою Лайма з ефективністю до 96%. Теоретично препарат може виявитися на ринку вже через 5 років.

Щороку тисячі людей в різних країнах світу стають жертвами хвороби Лайма. Це число постійно зростає, і тільки в Європі воно щорічно збільшується на 14%. Вакцина працює за рахунок форсованого старту імунної системи людини для виробництва антитіл, які адресно атакують бактерії. Вони націлюються на кишечник кліщів, що харчуються людською кров’ю. Вакцина спирається на ідею про те, що кишкові бактерії всередині цих комах після атаки будуть нездатні проникнути в людини.

Ми нагадуємо, що хвороба Лайма найчастіше викликає лихоманку, головний біль, втома і шкірні висипи під назвою еритема. Захворювання, як правило, лікується за рахунок тривалого курсу антибіотиків. Але якщо недуга не вилікували, інфекція може поширитися на суглоби, серце і нервову систему, привівши пацієнта до смерті. На пізній стадії хвороба Лайма викликає артрити, паралічі особи, аритмії серця, нервову біль і проблеми з короткою пам’яттю.

Комментарии закрыты.