14 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Перше ліки від атеросклерозу успішно витримали випробування

Атеросклероз оцінюється наукою як одна з головних причин розвитку інфарктів і смертей в зв’язку з їх наслідками. Вважається, що розвиток атеросклерозу можна загальмувати за допомогою статинів, але ліків, здатних ліквідувати вже існуючі сліди атеросклерозу, поки немає.

Американські медики з Північно-Західного університету в Чикаго здійснили успішне випробування розробленого ними ноу-хау, здатного стати першим в світі ліками від атеросклерозу. Дослідники створили особливі нанонити, здатні видаляти холестеринові бляшки в судинах людини. Нагадаємо, саме скупчення цих холестеринових відкладень сприяє розвитку атеросклеротичного процесу, що руйнує судини і артерії.

«Розвиток атеросклерозу можна загальмувати за допомогою з препаратів, що зменшують концентрацію« поганих »видів холестерину. З іншого боку, ці препарати, як показують останні досліди, не здатні ліквідувати вже існуючу хворобу. Наші нитки можуть вирішити цю задачу », – заявили наукові фахівці про свою розробку на науковій конференції ATVB 2018 у Сан-Франциско.

Створені біологами нанонити діють за таким принципом: вони чіпляються за жирові бляшки, відривають їх від стінок судин і переправляють в печінку, де жирові скупчення розпадаються і виводяться геть з кров’ю. В якості експерименту розчин таких ниток був введений в організм декількох мишей, чий організм був не в змозі нормально переробляти холестерин, і його надлишки в результаті накопичувалися в судинах. Гризунам це загрожувало смертю в результаті заростання аорти бляшки холестеринів.

Під час дослідів введення навіть невеликих доз білкових ниток посприяло істотному скороченню кількості холестеринових бляшок у всіх частинах кровоносної системи мишей. Тепер розробники нанониток намір провести доклінічні та клінічні випробування цих ліків.

Комментарии закрыты.