20 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Перший в світі аналіз крові на аутизм створюється вченими

Вчені виявили докази наявності аутизму в крові дітей, що мають це поведінковий розлад. Дане революційне відкриття обіцяє створення нових методів ранньої діагностики і лікування даної проблеми з розвитком.

Британські вчені з Університету Уорвіка з’ясували, що страждають від аутизму діти значно частіше мають в крові пошкоджені білки. Аутизм зустрічається приблизно у однієї дитини з 100, проте розлад аутистичного спектру досить складно діагностувати, особливо на ранній стадії розвитку дитини, оскільки його симптоми відрізняються в залежності від кожного пацієнта. В ході нинішнього дослідження вчені залучили 38 дітей, у яких діагностували аутизм, а також контрольну групу з 31 дитини, які не мали цього розладу. Вік дітей становив від 5 до 12 років.

У всіх дітей бралися аналізи крові і сечі, і вони допомогли виявити певні хімічні відмінності між двома групами. В ході наступного етапу дослідження вчені повинні будуть підтвердити існування цих відмінностей на більших за кількістю учасників групах дітей. Таким чином, як вважають автори дослідження, в розпорядженні науки і медицини з’явиться надійний тест для діагностики розладів аутистичного спектра на дуже ранніх стадіях. Ці розлади впливають на соціальні зв’язки і і товариськість дитини, серед їх основних симптомів: порушення мови, що повторюється і компульсивний поведінка, гіперактивність, тривожні стани, а також проблеми з адаптацією до нових умов.

Наука вважає, що приблизно в кожному третьому випадку причиною розладів аутистичного спектру є генетика, а в інших випадках це комбінація зовнішніх чинників, різного роду мутацій і особливостей спадковості. Вкрай важливо мати надійний метод ранньої діагностики аутизму, оскільки в такому випадку дитину можна буде позбавити від великої кількості проблем, пов’язаних з адаптацією.

Комментарии закрыты.