6 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Підтвердилося: голодування сприяє молодості

Прихильники теорії про користь голодування придбали новий привід так вважати. Вчені з Массачусетського технологічного інституту переконалися в тому, що голодування може повернути назад фізіологічний процес старіння.

«Добове голодування здатне повернути назад старіння стовбурових клітин кишечника», – заявили біологи на сторінках журналу Cell Stem Cell.

Стовбурові клітини кишечника, як змогли встановити вчені, контролюють виробництво клітин шлунково-кишкового тракту, відповідальних в свою чергу за різноманітний функціонал. Але в міру віку клітини кишечника регенерують все гірше, що посилює загальне старіння, оскільки в зв’язку з таким уповільненням у виробленні клітин організм стає вразливим перед інфекціями і пухлинами.

Експеримент з тваринами, яких вчені змусили голодувати протягом доби, показав: в результаті такого досвіду кишечник гризунів починав працювати як у більш молодих особин. За словами дослідників, клітини кишечника переключалися на розщеплення жирних кислот замість глюкози для отримання енергії, що покращувало загальну здатність тканин до регенерації.

«Таке перемикання відбувалося в результаті активації специфічних факторів PPAR – жирових метаболічних сенсорів. Дане специфічне з’єднання імітує ефект від дієти, сприяючи омолодженню клітин кишечника», – повідомили автори наукового проекту.

Раніше вчені вже доводили, що обмежене споживання калорій збільшує потенціал довголіття у клітин людського тіла. Також МедікФорум писав про те, що голодування сприяє позитивним змінам в стані мозку.

Зокрема, голландськими дослідниками було виявлено, що на тлі голодування знижується рівень запалення, що зачіпає клітини головного мозку, при якому гальмується процес зростання мікроглії, що приводить до розвитку хвороби Альцгеймера.

Комментарии закрыты.