12 Июль 2017 - Новини    Комментарии отключены

Полуниця здатна запобігти віковим когнітивні порушення

Співробітники Солковского інституту встановили, що фізетін (з’єднання з полуниці) захищав старіючих мишей від когнітивних порушень і запалення. У гризунів, які отримували фізетін, погіршилися когнітивні функції, а також підвищилися рівні стресу і запалення, повідомляє The Daily Mail.

Вчені провели дослідження на передчасно старіючих мишах. У таких гризунів у віці 10 місяців з’являються проблеми з фізичним здоров’ям і когнітивними функціями. Звичайні миші зіштовхуються з цими проблемами до 2 років.

Дослідники протягом 7 місяців щодня давали фізетін з їжею тримісячним і десятимісячним гризунам. Контрольна група не отримувала фізетін. У процесі дослідження миші виконували когнітивні тести. Крім того, вчені вимірювали у гризунів рівні білків, пов’язаних з роботою мозку, стресом і запаленням.

Фахівці виявили: миші, які не отримували фізетін, гірше справлялися з когнітивними тестами. А ще у них були підвищені рівні стресу і запалення. Гризуни, які одержували фізетін, не мали подібних проблем. У тварин, які отримували фізетін у віці 10 місяців, поведінку, когнітивні здібності і рівень запалення виявилися такими ж, як у передчасно старіючих тримісячних мишей, яким не давали фізетін.

Комментарии закрыты.