5 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Правда про наслідки застосування пестицидів ховається від людей

Експерт виступив з вимогою оприлюднити дані, які засекретили виробники хімікатів і чиновники.

Хімічні препарати захисту рослин сьогодні застосовуються в сільському господарстві в величезних кількостях. Однак люди дуже мало знають про небезпеки, які викликають оброблені хімікатами овочі, фрукти та інші продукти рослинного походження. Експерт по пестицидах Йоханн Цаллер з Інституту культури грунтів у Відні (Австрія) зажадав оприлюднити дані досліджень про небезпеку.

На відміну від медичних препаратів, процедури допуску до застосування пестицидів є повністю закритими для громадськості. Майже всі дослідження є секретними, про що дбають як виробники хімікатів, так і чиновники. На думку, Й. Цаллера, необхідна оцінка результатів таких досліджень незалежними науковцями і громадськістю.

Великий резонанс останнім часом отримала історія зі спробами концернів і бюрократів зберегти дозвіл на використання гербіциду гліфосату. Хоча відомі його канцерогенні властивості, лобістам вдається зберегти його застосування. Процедури, пов’язані з цим, є абсолютно непрозорими і наводять на підозри в корупції.

Комментарии закрыты.