29 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

При недосипі мозок людини починає поїдати сам себе

Італійські вчені з Політехнічного університету в Марч зробили шокуюче відкриття про вплив нестачі якісного сну на головний мозок. Виявилося, що в таких обставинах мозок починає «пожирати» власні нейрони.

Відомо, що під час сну в мозку людини включається процедура самоочищення: мікроглія, що представляє собою скупчення багатофункціональних клітин, активізується і сприяє видаленню пошкоджених і токсичних компонентів. За даними Science Alert, наукові фахівці переконалися в тому, що при недостатній кількості сну мозок все одно продовжує позбавлятися від результатів нейронної активності, – однак при цьому видаляє занадто велика кількість синаптичних зв’язків, що забезпечують контакти між нейронами.

Вчені проводили експеримент за участю мишей. Тварин розділили на групи в залежності від часу сну. З’ясувалося, що у тих гризунів, які не спали найдовше, астроцити (гліальні клітини, які очищають мозок від «сміття») приходили в аномальне збудження. В результаті такої надактивності ці клітини під час очищення мозку не тільки позбавляли його від засмічують компонентів, але і знищували нейронні з’єднання.

Даний процес дуже небезпечний – перш за все, тим, що він сприяє розвитку дегенеративних процесів в головному мозку.

«При нестачі сну мозок шкодить сам собі, поступово« з’їдаючи »синапси поступово. Такий процес може стати причиною появи хвороби Альцгеймера», – констатували дослідники.

Комментарии закрыты.