20 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Причиною розвитку діабету можуть виявитися віруси

Чи може причиною діабету бути звичайний вірус? Вчені визначили патогени, які негативно впливають на вироблення інсуліну в організмі.

Дослідження показало, що віруси можуть викликати обидва типи діабету, оскільки вони містять білки, що повторюють дію інсуліну. Страждаючі від обох різновидів діабету люди мають в організмі нестачу цього гормону, необхідного для метаболізму цукру. До сих пір точна причина розвитку цієї хвороби залишається науці невідомою. Дослідники з Гарвардського університету виявили всі чотири види вірусів, які виробляють білки, які повторюють дію інсуліну. Вони здатні привести до діабету у людей, що зіткнулися з цими мікроорганізмами. Поки не зовсім ясно, чи може людина підхопити один з цих вірусів, виявлених в ході дослідження, але відкриття дозволяє говорити про те, що віруси і інші мікроби здатні відігравати важливу роль в появі діабету і навіть інших хвороб.

При діабеті першого типу, який є аутоімунною хворобою, організм помилково сприймає власні здорові інсулінові клітини як чужорідні організми, після чого імунна система атакує їх. Приблизно 30% від імунних захворювань є спадковими, а інші 70% викликаються впливом зовнішніх чинників, включаючи токсини, дієту і інфекції. Колись діабет першого типу називали хворобою юнацтва, оскільки зазвичай він проявляється на ранньому етапі життя і супроводжує людину все дорослі роки. Науці відомо, що при цьому різновиді діабету організм знищує скупчення інсулінпроізводящіх клітин в підшлунковій залозі. Але до сих пір незрозуміло, чому імунна система атакує певні різновиди клітин.

І ось тепер нове дослідження дозволяє припустити, що вся справа у вірусах. Деякі з них, включаючи вірус Коксакі В4, краснуху та епідемічний паротит, можуть стати спусковим гачком для діабету першого типу. Бактерії і віруси виробляють білки подібно клітинам, а деякі з цих білків здатні повторювати дії інсуліну, що і викликає сильну аутоімунних реакцій.

Комментарии закрыты.