21 Март 2017 - Новини    Комментарии отключены

Прийом вітаміну D допоможе запобігти аутизм у майбутньої дитини

Вчені з Університету Квінсленда провели дослідження на мишах. Фахівці виявили: вживання добавок з вітаміном D протягом першого триместру вагітності зменшує ризик аутизму у дітей. Дослідники підкреслюють: вітамін D грає важливу роль в розвитку мозку і кісток, пише The Indian Express.

Попередні дослідження за участю людей також показали, що у жінок з дефіцитом вітаміну D під час вагітності вище ймовірність народження дитини з аутизмом. У своєму дослідженні вчені використовували загальновизнану модель аутизму, що характеризується комунікативними порушеннями, проблемами з навчанням, стереотипною поведінкою.

Дослідження показало: у потомства самок, які отримували активну форму вітаміну D на терміні, еквівалентному першому триместру вагітності, не було вищезазначених симптомів. Однак дослідники кажуть, що вагітним жінкам не можна давати активну форму вітаміну D. Вона може вплинути на розвиток скелета дитини. Подальші дослідження покажуть, чи здатний холекальциферол (добавка, безпечна для вагітних жінок) захистити дітей від аутизму.

Комментарии закрыты.