29 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Продукція з додаванням срібла може «вбити» здоров’я

Використання частинок срібла в комерційних продуктах з кожним роком неухильно зростає. Вчені перевірили, як діють такі частинки на живий організм, – і винесли вердикт про їх токсичність.

Російські вчені довели високу токсичність наночастинок срібла, повідомляється в Journal of Hazardous Materials. Дослідженням ефекту частинок срібла займалися співробітники Національного дослідницького технологічного університету «МІСіС» спільно з колегами з Російської академії наук.

«Ми досліджували дію двох типів наночастинок срібла – сферичних і плоских. Експеримент проводився на ембріонах риб даніо реріо », – розповіла РІА «Новини» співавтор проекту Наталія Абраменко.

Вплив срібла вивчався на ікринках риб. Вченими був створений розчин з присутністю в ньому срібних наночастинок, – в цей склад занурювались ембріони рибок. Подальше спостереження за їх розвитком показало: срібло отруює живий організм.

«Обидві форми наночастинок срібла проявили велику токсичність в порівнянні з іонами срібла, але плоскі наночастинки срібла виявилися ще більш токсичні, ніж сферичні», – встановили в результаті автори дослідження.

Нагадаємо, наночастинки срібла використовуються, як правило, для отримання різних матеріалів з бактерицидними властивостями. Відомо, що срібло, яке іноді називають «антибіотиком нового покоління», може надавати бактерицидну, а також і бактеріостатичну дію на багато мікроорганізми – більш ніж на 500 їх видів. При цьому наука вже отримувала свідчення того, що дія частинок срібла реалізується в їх вплив нема на інфекцію, а безпосередньо на клітинну структуру.

Срібло є важким металом, тому при великому його надходженні в організм відбувається інтоксикація. Цю інформацію, підтверджену даними нової роботи, можна використовувати як при оцінці ризиків впровадження наноматеріалів, так і безпосередньо при отриманні максимально безпечних наночастинок, вважають вчені.

«Слід зосередити увагу не тільки на розробці нових технологій і отриманні нових нанопрепаратів, але і на можливу побічну вплив на організм», – констатували дослідники.

Комментарии закрыты.