10 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Прорив: вченим вдалося вилікувати діабет 1-го типу

Дослідники провели експерименти з людськими клітинами внутрішніх органів, клітинами мишей і індукованими плюрипотентними стовбуровими клітинами. Вони змогли створити панкреатичні острівці, які потім успішно застосували для лікування діабету 1-го типу.

Спільне дослідження вчених з США і Японії дозволило визначитися з новим методом лікування цукрового діабету. Співробітники Медичного центру Дитячого госпіталю Цинциннаті і Йокогамского міського університету виростили в умовах лабораторії тканини, об’єднавши людські стовбурові клітини, клітини мишей та інші біологічні матеріали. Впровадження цих тканин в організм хворіють на діабет 1-го типу мишей посприяло позбавленню від хвороби.

Тканини, про які йде мова, – це так звані панкреатичні острівці, що представляють собою скупчення клітин підшлункової залози. У форматі in vitro вчені спостерігали за тим, як панкреатичні острівці запускають процес самоконденсаціі, при якому здійснюється нова вироблення гормонів. Сформувавши з різноманітного складу клітин подібні острівці, дослідники пересадили їх хворим гризунам, – виявилося, що в організмі тварин ці скупчення клітин функціонували як частина рідної ендокринної системи. Вони виробляли інсулін і забезпечували контроль глюкози в крові, що і призвело до згасання симптомів діабету.

Діабет 1 типу – хронічне захворювання, при якому підшлункова залоза втрачає здатність самостійно виробляти інсулін, оскільки бета-клітини, які синтезують гормон, руйнуються через помилкові атак імунної системи. Це серйозне порушення обміну речовин, яке може викликати гострі і хронічні ускладнення.

«Ймовірно, в майбутньому люди зможуть позбутися від цієї хвороби завдяки їх власних тканин, вирощеним в лабораторії», – прокоментували свій успіх автори дослідження.

Комментарии закрыты.