1 Август 2017 - Новини    Комментарии отключены

Психологи: навіть не думайте рятуватися від стресу спиртним

Багато людей намагаються зняти стрес алкоголем. Це не просто марно, але ще й небезпечно, кажуть фахівці. Як зазначає Zee News, розпивання спиртного на тлі стресу сприяє формуванню алкогольної залежності. Сюди підключається ще і тривожність.

Замкнуте коло: стрес призводить до більш активного споживання спиртного, а хронічне вживання алкоголю підвищує рівень тривожності і викликає аномальні реакції на стрес. Щоб не допустити розвитку залежності, необхідно спиратися на поведінкову гнучкість і адаптивну поведінку. Це основні функції префронтальної кори головного мозку.

В рамках експерименту вчені спочатку викликали у мишей алкогольну залежність, а потім піддавали впливу декількох циклів алкогольних випарів. Далі йшли цикли вживання спиртного перорально. А перед кожним тестовим циклом у мишей викликали або не викликали стрес.

Повне коло повторювався двічі. І в самому кінці експерименту вчені перевіряли мозок гризунів на маркери нейронної активності. Було виявлено швидке руйнування сигнальних систем в нейронних мережах, що відповідають за когнітивні здібності. Відбувалося це тільки в групі мишей, що піддавалися впливу і алкоголю, і стресу.

Комментарии закрыты.