16 Январь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Редактор генів CRISPR здається перед імунітетом людини

Імунітет людини може знищити все позитивні наслідки технології генетичної редактури під назвою CRISPR. Однак вчені підкреслюють, що цю методику ще не можна вважати мертвою, оскільки вона здатна на багато що.

Технологія редагування генів під назвою CRISPR, як вважають деякі вчені, має здатність змінити всю природу медицини. Однак нове дослідження, проведене вченими з Стенфордського університету, показало, що ця технологія не здатна витримувати атаки імунної системи людини. З’ясувалося, що організм людини відкине клітини, які пройшли через генетичну редактуру CRISPR. В ході експерименту організм добровольців розпізнавав і знищував бактеріальні клітини після редактури CRISPR що виглядає надзвичайно неприємно в світлі всього того оптимізму, яке висловлювався з приводу технології. Однак вчені говорять, що остаточно списувати її з рахунків було б дуже неправильним.

Мутації і знищення додаткових копій генів людини піддають нас ризику впливу самих різних хвороб, тому здатність виправляти ці помилки є дуже перспективною. У зв’язку з цим технологія CRISPR є самим потужним кроком вперед на шляху до отримання подібних результатів. CRISPR являє собою систему, яка натуральним чином спостерігається в бактеріях для передачі інформації про різні віруси до клітинних сховищ пам’яті. Таким чином бактерії знаходять здатність боротися з вірусами краще.

Невдача технології не повинно відлякати від неї дослідників. Вони підкреслюють, що імунну реакція організму людини теоретично можна придушити або перепрограмувати, але для цього потрібно буде використовувати додаткові методики та ліки. Тільки в подібній комбінації CRISPR спрацює по-справжньому ефективно.

Комментарии закрыты.