19 Декабрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Регулярне відвідування сауни знижує ризик розвитку деменції

Регулярне відвідування сауни знижує ризик розвитку деменції. До такого висновку прийшли вчені університету Східної Фінляндії, провівши обстеження понад 2 тис. чоловіків середнього віку протягом 20 років, мета якого – виявлення факторів розвитку проблем з мисленням.

Як з’ясували дослідники, у людей, які відвідують сауну від чотирьох до семи разів на тиждень, деменція діагностувалася на 66% рідше, ніж у тих, хто парився раз в тиждень або рідше. Як припустили вчені, сауна покращує кровообіг і знижує кров’яний тиск, що благотворно впливає на роботу мозку і знижує ймовірність недоумства.

Це дослідження стало першою роботою з пошуку зв’язку між сауною і деменцією, хоча попередні дослідження показали, що регулярне відвідування сауни покращує роботу серця і знижує ризик смерті від багатьох причин.

Втім, глава аналітичного відділу досліджень хвороби Альцгеймера у Великобританії, доктор Роза Санчо, зазначила, що дане дослідження не враховувало жіночу стать і тих чоловіків, хто взагалі не ходить у сауну. Тому порівняти рівень деменції серед любителів попаритися і той же рівень в загальній популяції неможливо. Однак це не применшує значення даної роботи. «Дослідження такого роду не можуть розкрити справжній причинно-наслідковий зв’язок, однак вони важливі для вивчення питання, як спосіб життя може впливати на ризик деменції і для визначення основних тенденцій, в запобіганні слабоумства та інших порушень мозку», – додала вона.

Комментарии закрыты.