1 Декабрь 2016 - Новини    Комментарии отключены

Релігія діє на мозок людини подібно любові або наркотику

Багато людей кажуть, що вірять в бога, деякі з них повідомляють, що відчувають присутність вищої сили, коли слухають проповідь або моляться. Вчені з Університету Юти (University of Utah) довели, що такі відчуття виникають не на порожньому місці – мозок людини дійсно може реагувати на молитву, і стан людини, що молиться фізіологічно близько до стану гравця в азартні ігри під час виграшу, наркомана, який отримав «дозу» або просто люблячого чоловіка, який опинився поруч з предметом свого кохання. Думки про бога активують певну область в мозку, яка відповідає в тому числі за винагороду.

Науковою групою керував нейрорадіолог Джеффрі Андерсон (Jeffrey Anderson). Він і його колеги попросили 19 молодих мормонів, що відрізнялися своєю побожністю, виконати кілька різних завдань. В цей час за активністю їх мозку спостерігали за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії. Завдання пропонувалися такі: 6-хвилинний спокійний відпочинок, 6-хвилинне звернення від імені церкви, розповідь про те, як стати її членом, а також про фінансовий стан, 6-хвилинна молитва, 8 хвилин читання висловлювань релігійних лідерів, 8 хвилин читання Біблії, перегляд релігійних відеороликів. Під час кожного завдання учасники повинні були відзначити, коли їх релігійні почуття були особливо сильні.

На наступній стадії експерименту вчені проаналізували дані функціональної МРТ і зіставили їх з розповідями учасників. Виявилося, що в ті моменти, коли мормони були особливо захоплені релігійними переживаннями, в їх мозку значно зростала активність деяких областей. Працювало прилегле ядро, яке відповідає за винагороду, а також регіони, відповідальні за зосередження уваги і емоції. Таким чином, релігія дійсно впливала на мозок своїх послідовників.

Поки про конкретні результати дослідження, за словами фахівців, говорити рано, проте подальше вивчення цієї теми може відкрити багато таємниць людського мозку. У майбутньому вчені планують повторити дослідження за участю представників інших конфесій і з’ясувати, чи відрізняється активність мозку у лютеранки з США, яка читає Біблію, і, наприклад, у сирійця, що переглядає відеоролик про жорстокість, викликаної релігійними мотивами.

Комментарии закрыты.