4 Сентябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Ризик розвитку деменції можна передбачити за 10 років вперед

Canadian Medical Association Journal опублікував на своїх сторінках висновки вчених з Данії, згідно з якими пацієнтів з високим ризиком розвитку деменції можна виявляти задовго до появи її перших очевидних симптомів. Зокрема, заявили автори нової роботи, облік таких параметрів як вік, стать і відмінності в гені APOE людини дозволяє оцінювати ризик виникнення невиліковного захворювання протягом 10 років.

Виходячи з логіки дослідників, до розвитку деменції або старечого недоумства виявляються схильними по-перше, жінки (вони частіше страждають на хворобу Альцгеймера, яка є причиною 60-70% деменцій), по-друге, старший вік та, по-третє, відмінності в гені , що кодує Аполіпопротеїн E, який існує в трьох основних ізоформах – APOE2, APOE3 і APOE4. З них форма APOE4 є найбільш небезпечною в цьому плані, оскільки з її активністю пов’язано накопичення ліпопротеїнів в головному мозку, і дана форма безпосередньо корелює з високим ризиком хвороби Альцгеймера.

Висновок про те, що сума трьох вищеназваних чинників дозволяє засікти деменцію задовго до початку її прояви, був Зробити вченими після того, як вони проаналізували дані про 104 537 осіб, за якими спостерігали протягом 20 років. Нагадаємо, що для деменції характерні такі симптоми як порушення пам’яті і зниження розумових здібностей. Останні наукові дані говорять про те, що близько третини всіх випадків деменції можна було не допустити.

«Своєчасне втручання і усунення таких факторів ризику, як куріння, депресія, лікування гіпертонії, діабету, ожиріння і втрати слуху може затримати або запобігти розвитку захворювання», – заявила з цього приводу професор Копенгагенського університету Рут Фрікке-Шмідт.

Комментарии закрыты.