6 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Росіянка померла при випробуванні ліків за винагороду

У 2015 році представники швейцарської фармацевтичної компанії вийшли на пенсіонерку Ніну Іванівну Кайль. Уродженці Челябінської області запропонували контракт: на ній тестують препарат для розрідження крові, а вона отримує за участь в проекті N-у суму. Жінці сказали, що нові ліки не має небезпечних побічних ефектів, і пенсіонерка погодилася.

На той момент Ніна Іванівна була здорова. Такий висновок зробили фахівці приватного медичного центру, де пенсіонерка проходила обстеження перед участю в клінічних випробуваннях. Вони зафіксували лише зайву вагу і скарги пацієнтки на іноді підвищується артеріальний тиск.

В результаті Кайль підписала договір про співпрацю з фармакомпанією. А ще життя жінки, як це прийнято в Європі, застрахували – від погіршення здоров’я до летального результату.

За умовами контракту, росіянці повинні були зробити три ін’єкції. Але вже після першої жінка занедужала – родичі Ніни Іванівни згадували, що вона стала часто скаржитися на слабкість і запаморочення. Однак тестування препарату родолжілось.
«Після другої ін’єкції стан мами різко погіршився. Голова крутилась настільки, що неможливо було встати з ліжка, ноги відмовляли», – розповів син Ніни Іванівни Олександр. Він і забив на сполох.

Чоловік звернувся до фармвиробників з проханням поставити постраждалій антидот. Але такого не було в принципі. Жінці рекомендували звернутися в районну поліклініку.

Кайль обстежили за місцем проживання, а потім перевели в обласний онкоцентр зі страшним діагнозом: рак крові в останній, четвертій стадії. З моменту проведення першої ін’єкції пройшло всього три місяці.

Пенсіонерці зробили кілька переливань крові, але терапія не допомогла. Через десять місяців з початку клінічних випробувань нового препарату Ніна Кайль померла.

Поховавши матір, Олександр і його брат вирішили звернутися в страхову компанію, але в компенсації їм відмовили, пославшись на те, що діагноз Ніни Іванівни – не страховий випадок. Тоді чоловіки звернулися до юриста. Експерт повідомив, що страхова компанія повинна довести відсутність причинно-наслідкового зв’язку між ін’єкціями і розвитком хвороби, і порадив звернутися до суду. Справа родичі Кайль виграли, тому що страховики не змогли відстояти свою позицію. Олександр і його брат отримали компенсацію в розмірі 2 мільйонів рублів. Саме така сума була прописана в страховому договорі.

Комментарии закрыты.