26 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Розроблено і випробувано новий метод діагностики раку, що дозволяє підібрати щадне лікування

Сучасна томографія дозволяє передбачити ефект променевої терапії раку.

У пацієнтів з гліобластомою (найбільш агресивний тип раку головного мозку) часто розвиваються рецидиви, тобто, незважаючи на лікування, пухлина знову повертається до зростання. Щоб уникнути цього пацієнтів лікують поєднанням хіміотерапії і променевої терапії, яка, однак, завдає шкоди також здоровим тканинам. Група дослідників з декількох науково-дослідних інститутів Німеччини розробила метод, який дозволяє заздалегідь оцінити ефективність ліків.

Вчені тривалий час обстежили пацієнтів до і після лікування поєднанням позитронно-емісійної та магніторезонансної томографії. Виявилося, що цей підхід дає набагато більше інформації про мозок хворих гліобластомою. Він дозволяє набагато краще передбачити хід терапії, ніж вдавалося раніше. Експеримент на 89 пацієнтах дав основу для планування більш щадного режиму лікування.

Особливістю методу, запропонованого в Німеччині, є застосування спеціальної речовини – радіоактивно маркованого метіоніну. Він накопичується в пухлинах, роблячи їх більш помітними.

Комментарии закрыты.