24 Апрель 2018 - Новини    Комментарии отключены

Розроблено новий підхід до діагностики токсикозу вагітних

Хворобу можна передбачити задовго до появи перших симптомів.

Токсикоз вагітних у важкій формі (прееклампсія) представляє велику небезпеку для життя дитини. Вчені з Медичного університету Відня (Австрія) спільно з колегами з США розробили новий підхід, що дозволяє ранню діагностику токсикозу – повідомляє преса.

Метод передбачає використання в якості маркера фермент діаміноксидазу, який відповідає за руйнування гістаміну. Його рівень у крові підвищується у відповідь на зростання концентрації гістаміну. Ця речовина можна завжди знайти в шлунково-кишковому тракті, так як воно потрапляє в організм з їжі. Однак у вагітних активність гістаміну збільшується від 100 до 1000 разів.

Раніше передбачалося, що гістамін виділяється організмом вагітної жінки. Австрійським ученим вдалося довести, що він утворюється плацентою, яка генетично відноситься до тіла плода. За цю функцію відповідають клітини трофобласта, від яких також залежить перебудова кровоносної системи матки вагітної жінки для кращого забезпечення плода харчуванням. При важкій формі токсикозу (прееклампсії) трофобласта руйнуються, і тому знижується рівень діаміноксідази. Дослідження показало, що рівень цього ферменту помітно зменшується на 10-му тижні вагітності у жінок, які потім хворіють прееклампсією. Тобто хворобу можна діагностувати задовго до появи перших симптомів.

Комментарии закрыты.