3 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Серцевий медикамент виявився ліками проти розсіяного склерозу

Відновлення мієлінової обкладки нервових волокон можливо за допомогою активації спеціальних клітин.

При розсіяному склерозі пошкоджується миелиновая обкладка нервових волокон, через що порушується передача електричних сигналів для комунікації між нейронами. Ученим з університету Бонна (Німеччина) вдалося підібрати препарат, який відновлює пошкодження мієліну – повідомляє преса.

Дослідники вивчали олігодендроціти головного мозку, у яких численні мікроскопічні відростки також складаються з мієліну. Зазвичай захисна обкладка зберігається весь термін життя клітини, а про запас організм має незрілі олігодендроціти. У разі пошкодження вони дозрівають і закривають отвір в мієлінової оболонці нервових волокон. При розсіяному склерозі цей механізм порушений, так що донори мієліну весь час залишаються в незрілому стані.

Як з’ясували вчені, даний процес регулюється рецептором GPR17. Був виявлений медикамент, здатний блокувати цей рецептор – HAMI3379. Цей препарат спочатку був розроблений для лікування серцево-судинних захворювань. Його застосування дозволило запустити процес дозрівання відновлюють мієлін олигодендроцитів.

Комментарии закрыты.