22 Май 2017 - Новини    Комментарии отключены

Щоб зачати здорову дитину, чоловікові слід стежити за рівнем вітаміну D

Якщо у чоловіка в молодості було в організмі в достатній кількості вітаміну D, значить, у нього є всі шанси стати батьком здорових дітей, пише The Daily Mail з посиланням на Університетський коледж Дубліна. Вчені виявили прямий зв’язок між вагою, ростом дитини у віці п’яти років і концентрацією вітаміну у батька ще до того, як він завів сім’ю.

Раніше фахівці говорили про зв’язок вітаміну D і здоров’я дитини тільки щодо матерів. Цього разу був проведений аналіз 213 пар батько-дитина (дітям було 5 і 9 років). В аналізі враховувалися вік батьків, енергоспоживання, зріст, вага, споживання вітаміну D і багато іншого.

В результаті виявилося, що споживання вітаміну батьком безпосередньо впливало на вагу і зріст дитини. Значимість цього зв’язку зменшувалася у міру дорослішання дитини (після 10 років). Дивно, але вчені не знайшли зв’язку між споживанням вітаміну матір’ю в перший і другий триместр вагітності і показниками дитини в 5 або 9 років. А ось рівень вітаміну у самої дитини грав роль. Наприклад, якщо дитина витрачав мінімум три години вулиці у вихідні дні, то в 5 років можна було фіксувати збільшення зростання, адже вітамін D виробляється на сонці.

Комментарии закрыты.