20 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Шизофренія вгадується ще в дитинстві

Група вчених з Великобританії зробила висновок про те, що зниження когнітивних здібностей в ранньому дитинстві може бути симптомом майбутніх психотичних розладів, зокрема, шизофренії. До цих пір вважалося, що шизофренія не проявляє себе в дитинстві – критичним часом для неї є підлітковий вік.

Засікти майбутню шизофренію людини можна при уважному спостереженні членів сім’ї в 4-річному віці, наводиться думка дослідників в Medical Insider. Вони прийшли до висновку про те, що зниження когнітивних здібностей в цьому віці може виявитися маркером майбутнього психотичного розладу.

На користь цієї думки говорять результати дослідження, в якому були враховані дані 4 322 чоловік, які спостерігаються у віці з 1,5 і до 20 років. З’ясувалося, що люди, у яких у дорослому житті фіксувалася шизофренія, проявляли схоже прогресуюче погіршення когнітивних здібностей в дитинстві, з 4 до 15 років. Фахівці порівнювали прояви психотичних порушень, при яких люди втрачають зв’язок з реальністю і відчувають галюцинації, з іншими психічними розладами, включаючи психоз з депресією, субклинические психотичні переживання і депресію.

«До 15 років у них були виявлені порушення пам’яті, уваги і швидкості обробки. У порівнянні з іншими станами, тільки у людей з психотическим розладом спостерігався прогресуючий дефіцит IQ », – повідомили автори проекту.

Коментуючи виявлену взаємозв’язок, провідний автор, доктор Абрахам Райхенберг, зазначив, що вона підтверджує важливість оглядів і коригувань в психічному здоров’ї ще в дитячому віці. Необхідні втручання можуть запобігти погіршенню інтелекту, затримати хворобу

У той же час важливо розуміти, що багато дітей в 4 роки можуть зазнавати труднощів з навчанням або іншими інтелектуальними навантаженнями, проте психотичний розлад торкнеться в майбутньому лише деякого їх числа, вніс уточнення вчений.

Комментарии закрыты.