15 Сентябрь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Шкільні рюкзаки не шкодять хребту дітей

Численним батькам школярів можна розслабитися – рюкзаки не шкодять дитячим спинам. Навіть в тому випадку, якщо в них дуже багато підручників і зошитів.

До початку навчального року мільйони батьків купили своїм дітям нові рюкзаки. Але багато тат і мам часто хвилюються про те, що важкий шкільний рюкзак може пошкодити хребет дитини. Під вагою таких ранців діти будуть частіше згинатися, що може викликати викривлення хребта або болю в спині. Дані побоювання успішно капіталізуються деякими виробники рюкзаків, які випускають «ортопедичні» моделі. Однак вчені з Brock University в канадському Онтаріо стверджують, що батькам хвилюватися не потрібно, і купувати більш дорогі ортопедичні рюкзаки теж не слід, тому що в розпорядженні науки взагалі немає доказів того, що рюкзак може якось пошкодити хребет.

До тих пір, поки батьки вчать дитину правильно носити рюкзак, тобто використовувати обидва ременя, а не залишати його бовтатися на одному плечі, це сприяє грамотному розподілу ваги по всьому тілу, так що хребет дитини не постраждає. А ось якщо він почне носити сумку або портфель через одне плече, то в цьому випадку і викривлення хребта, і болі в спині дуже вірогідні. Що ж стосується «ортопедичних» рюкзаків, то це спеціальна маркетинговий прийом, яка не базується на жодних серйозних наукових дослідженнях. Їх виробники просто намагаються заробити побільше.

«Уявімо собі медсестру, якій доводиться щодня переносити сотні пацієнтів протягом довгої кар’єри, цей кумулятивний ефект навантажень на хребет обов’язково призведе до його пошкодження і болів, – розповідають дослідники. – Саме тому болю в спині у медсестри – це щось професійне. Для порівняння, діти більш сильні і стійкі. Навіть якщо у них з’являється втома від носіння рюкзаків, вони дуже швидко відновлюються. Крім того, якщо навантаження розподілено по тілу, і дитина використовує два ременя на два плеча, то ризик зведений до абсолютного мінімуму».

Як схуднути за тиждень. Цікаво? Тоді завітайте на сат.

Комментарии закрыты.