23 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Сидіти на стільці небезпечно для мозку

Вчені встановили: якщо людина не навантажує м’язи ніг, її мозок починає швидко згасати.

Група італійських дослідників з університетів Мілана і Павії поділилася результатами своєї роботи, в ході якої було виявлено, що відсутність належних навантажень на ноги згубно впливає на головний мозок. Вчені стверджують, що під час фізичних навантажень на м’язи ніг в мозок надходять сигнали, які життєво важливі для нормального функціонування нервової системи в цілому.

«Відсутність таких навантажень призводить до різкого скорочення виробництва нових нейронів в нервових клітинах, від яких залежить здатність справлятися зі стресами і адаптуватися до мінливих умов навколишнього середовища», – заявили автори дослідження на сторінках журналу Frontiers in Neuroscience.

Вчені провели експеримент на лабораторних мишах, яким протягом 28 днів не давали користуватися задніми лапками. При цьому були організовані гарне харчування і комфортні умови, і тварини не демонстрували ніяких ознак стресу.

Відсутність фізичної активності для задніх лап у мишей привело в підсумку до 70-відсоткового зниження кількості нервових стовбурових клітин в субвентрікулярной зоні, області мозку, відповідальної за підтримку нормальної роботи нервової системи. Крім того, в мозку таких мишей не до кінця дозрівали нейрони і захищають нервову систему клітини олігодендроціти.

Відзначимо, що науці відомий такий факт: у пацієнтів із захворюваннями, що позбавляють їх можливості ходити і навантажувати м’язи ніг, починають швидко згасати когнітивні здібності. Працюючі м’язи ніг забезпечують здоров’я мозку, не сумніваються тепер наукові фахівці.

«При сидячому способі життя в організмі відбуваються патологічні зміни на клітинному і генетичному рівні, що змінюють обмін речовин і зачіпають функцію мітохондрій в клітинах. – енергетичних «підстанцій» клітини. Отримані результати можуть пояснювати ті негативні наслідки, які має сидячий спосіб життя, і можуть допомогти зрозуміти біологічні процеси, що відбуваються при таких важких неврологічних захворюваннях, як розсіяний склероз, спінальна м’язова атрофія, бічний аміотрофічний склероз», – висловилися автори проекту.

Комментарии закрыты.