23 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Солдатам поставлять під шкіру монітори, які рятують життя

Вже дуже скоро американським солдатам почнуть імплантувати спеціальні монітори для відстеження показників здоров’я. Лікарі на відстані зможуть контролювати артеріальний тиск, показники інсуліну, якість сну і дієту солдатів, в деяких випадках проводячи вилучені операції за допомогою роботів.

Те, що здається науковою фантастикою, уже дуже скоро може стати реальністю. Збройні сили США планують почати імплантувати своїм солдатам просунуті монітори для відстеження ключових показників здоров’я. Різного роду фітнес-браслети, які стежать за пульсом і фізичною активністю, давно стали реальністю, а тепер мова йде про більш просунуті технології, розраховані на збір більш детальної інформації. Зокрема, це чіпи, що встановлюються в зап’ясті, які зможуть миттєво діагностувати і навіть лікувати отримані на поле бою рани. Втім, їх основне призначення – це контроль над такими показниками, як артеріальний тиск, серцебиття, рівень інсуліну в крові, якість сну, а також харчування солдата.

Сьогодні рівень виживання військовослужбовців на полі бою становить 94%, але з моменту початку Афганської кампанії в 2001 році понад 50 000 американських солдатів були поранені і ще близько 7 000 вбиті. Приблизно 90% цих смертей відбувалися ще до того, як отримавшого рану військовослужбовця доставляли в військово-польовий госпіталь. Статистика показала, що чверть всіх смертей була викликана надмірною кровотечею, яку військові фельдшери не могли зупинити. Але нині існуючі технології вже можуть справлятися з вирішенням цієї проблеми навіть на відстані.

Ключовими є перші 60 хвилин з моменту отримання травми або рани. Вся інформація про здоров’я військовослужбовця буде дистанційно доставлятися лікарю, який і почне робити різні дії. Не можна виключити, що через кілька років медики навіть отримають можливість проводити операції на відстані за допомогою роботів, які вже є в розпорядженні хірургів.

Комментарии закрыты.