23 Январь 2018 - Новини    Комментарии отключены

Стало відомо, як стрес розправляється з імунітетом людини

Нове дослідження показало, чому саме стрес робить людей хворими. В результаті підвищеного рівня стресу атакують імунні клітини, що підвищує уразливість перед захворюваннями.

Стрес буває здатним зламувати імунну систему людини, тим самим провокуючи різні хвороби, як з’ясували дослідники з Університету Мічигану. Їм вдалося ретельно зафіксувати весь процес зіткнення стресу з імунними клітинами, які повинні захищати організм від інфекційних хвороб. В результаті даного зіткнення людина захворює. Виявилося, що стрес порушує вплив так званих захисних хімічних речовин або субстанцій, які борються з бактеріями або вірусами, що пригнічують запальні процеси і алергічні реакції на зразок синдрому роздратованого кишечника, астми і різних аутоімунних захворювань.

Результати цього дослідження дозволяють припустити, що лікарям при боротьбі з тими чи іншими хворобами необхідно враховувати вплив стресу і рекомендувати пацієнтам різні способи боротьби з цим явищем на зразок дихальної гімнастики і йоги. Цілком можливо, що це зробить лікування астми або синдрому роздратованого кишечника більш ефективним. Дослідження виявило роль стресових рецепторів під назвою кортикотропин-рилізинг чинники 1 (CRF1) в справі передачі сигналів до певних імунним клітинам (так званим клітинам-господарям), а також контролю того, як вони захищають організм.

Клітини-господарі є різновидом білих кров’яних клітин, які залучені в різні запальні реакції при гіперчутливості і алергії, коли імунна система починає боротьбу з можливою загрозою. Також ці клітини активуються при стресових ситуаціях. Дослідження показало, що клітини уразливі, оскільки підпадають під контроль стресових рецепторів. Коли це відбувається, то CRF1 повідомляє клітинам про необхідність виділення хімічної субстанції, яка призводить до запальних і алергічних хвороб, а також аутоімунних розладів.

Комментарии закрыты.