27 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Старіння мозку може початися вже в молодості

Журнал Scientific Reports опублікував дані, отримані в новому дослідженні міжнародної групи вчених з Польщі та Великобританії і стосуються проблеми когнітивного старіння. Ці дані йдуть врозріз з більш ранніми теоріями про природу старіючого мозку – дослідники зробили висновок, що старіння мозку настає набагато раніше, ніж вважалося.

Попередні дослідження говорили про те, що головний мозок людини починає старіти в віці приблизно в 40 років, коли відбувається зниження обсягу сірої і білої речовини. Група вчених з Ланкастерського університету і Гданського медичного університету прийшла до висновку про те, що початок процесу старіння мозку може бути більш раннім і зачіпати вік 25 років.

Для констатації почався в’янення мозку дослідники запропонували використовувати розроблений ними метод, а саме – показники характеру і частоти пульсації спинномозкової рідини. «Ми розробили новий неінвазивний метод, що дозволяє стежити за тим, як пульсує спинномозкова рідина в субарахноїдальному просторі -  в порожнині між м’якою і павутинною мозковими оболонками», – повідомила в публікації співавтор наукового проекту професор Анета Стефановський.

Наука не в перший раз вказує на зв’язок між характеристиками спинномозкової рідини і станом мозку, когнітивною активністю. Більш ранні дослідження виявляли таку зв’язок у випадках розвитку нейродегенеративних захворювань, розсіяного склерозу.

Цього разу вчені встановили, що стан спинномозкової рідини узгоджується з диханням, серцебиттям, а також з коливаннями артеріального тиску – факторами, що мають вирішальне значення для здоров’я мозку.

«З 25-річного віку частота пульсації спинномозкової рідини починає сповільнюватися і її узгодженість з іншими ритмами організму починає падати», – відзначили дослідники, які пов’язують з цим процесом і починається мозковий старіння.

Комментарии закрыты.