6 Март 2018 - Новини    Комментарии отключены

Старіння мозку стане можливим відключати

Нове наукове дослідження поліпшило розуміння того, як процес старіння впливає на головний мозок. Про це повідомляється в прес-релізі на MedicalXpress. Досконале відкриття, як кажуть самі вчені, зробить реальністю лікування старечого недоумства і інших вікових дегенеративних захворювань.

Експерименти з мишами, організовані міжнародною групою вчених, призвели до виявлення більш 250 генів, пов’язаних з прискореним старінням головного мозку і провокується цим процесом захворюваннями – деменцією, хворобою Альцгеймера і слабоумством. Маніпуляції з цими генами, за словами фахівців, дадуть можливість пригнічувати дегенеративні процеси.

З чим пов’язано старіння мозку і його можливі вікові «поломки»? Автори дослідження прийшли до висновку, що на цей процес впливає погіршення стану стовбурових клітин. В органах нервової системи постійно відбувається процес оновлення клітин: одні вмирають, а інші їх заміняють. Саме в результаті поділу стовбурових клітин утворюються нейрони, які змінюють відпрацювали своє і померлі.

З віком людини процес ділення стовбурових клітин стає все менш якісним – це відбувається через вплив специфічних генів. Зокрема, дослідження на мишах показало, що у людей похилого тварин включається ген Dbx2. Цей ген впливає на ДНК стовбурових клітин мозку, сприяючи його старіння. Під його дією стовбурові клітини уповільнюють зростання і втрачають здатність формувати нові нейрони для заміни що вийшли з ладу.

Дослідники повідомили, що відкриті ними гени старіння дозволяють краще збагнути природу згасання активності стовбурових клітин, з яким пов’язано вікове старіння мозку. Це посприяє появі нових і ефективних видів лікування таких захворювань, як старече недоумство, переконані вони.

Комментарии закрыты.