7 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

Стати довгожителем може практично будь-хто, вважають вчені

Головне – правильно харчуватися. Фахівці провели експерименти з кільчастими хробаками і встановили: додавання в раціон мононенасичених жирних кислот, включаючи олеїнову і пальмітолеінову, збільшувало тривалість життя черв’яків.

Як зазначає «Росбалт», фахівці спостерігали за змінами метаболічної активності при нестачі у черв’яків білка H3K4me3. В умовах дефіциту даного білка відбувається накопичення в травній системі черв’яків мононенасичених жирних кислот. Результат – збільшення тривалості життя.

В принципі, раніше вже було встановлено, дефіцит H3K4me3 пов’язаний зі збільшенням тривалості життя черв’яків. Але тільки зараз стало зрозуміло, які елементи відповідають за це. У перспективі вчені збираються перевірити ефект мононенасичених жирних кислот на людині.

Не секрет, що у людей велика кількість жирів (у вигляді тригліцеридів) пов’язана з атеросклерозом і діабетом 2-го типу. Але не всякі жири страшні. Мононенасичені жирні кислоти знижують ризик серцево-судинних захворювань і цукрового діабету. Вони містяться в червоному м’ясі, горіхах і оливках, коментують вчені.

Комментарии закрыты.