7 Апрель 2017 - Новини    Комментарии отключены

Стимуляція мозку допоможе огрядним людям скинути вагу

Вчені з Міланського університету встановили, що глибока транскраніальна магнітна стимуляція (ТМС) сприяє втраті ваги. Частково це обумовлено її впливом на склад мікрофлори кишечника. Транскраніальна магнітна стимуляція, на відміну від глибокої стимуляції мозку, є неінвазивним методом, розповідає The Daily Mail.

У дослідженні взяли участь 3 чоловіки та 11 жінок з ожирінням у віці від 22 до 65 років (Індекс маси тіла більше 30). Добровольців розділили на дві групи. За 5 тижнів учасники з першої групи відвідали 15 сеансів глибокої ТМС. Вплив було направлено на острівець і префронтальну кору мозку. Добровольці з другої групи отримували плацебо-стимуляцію. Завдяки лікуванню учасники, які одержували глибоку ТМС, втратили більше 3% від маси тіла і більше 4% жиру (істотно більше, ніж добровольці з іншої групи).

До і після стимуляції вчені зібрали зразки калу учасників для вивчення мікрофлори. Дослідження показало, що у добровольців, які відвідували сеанси глибокої ТМС, збільшилася кількість корисних бактерій, що володіють протизапальними властивостями. У контрольній групі подібних змін не відбулося.

Також вчені вимірювали у учасників рівні глюкози в крові, інсуліну, гормонів гіпофіза і нейромедіатров, таких як норадреналін. Гормони гіпофіза грають ключову роль в регуляції апетиту, а норадреналін та інші нейромедіатори впливають на мікрофлору кишечника. Дослідники виявили, що у добровольців, які отримували глибоку ТМС, деякі метаболічні і гормональні показники покращилися.

Комментарии закрыты.