13 Февраль 2018 - Новини    Комментарии отключены

Створена перша робоча тканина нирок людини в лабораторії

Вперше в історії науки вчені створили тканину нирок людини, яка виробляє сечу. Це величезний крок вперед у справі лікування хвороб нирок.

Вченим з Університету Манчестера в Великобританії вдалося створити першу в історії тканину нирок людини, яка виробляє сечу. У всьому світі приблизно два мільйони жертв хвороб нирок проходять через хворобливий гемодіаліз або пересадку цього органу, але ще два мільйони людей помирають щороку, так як не має можливості отримувати дане лікування. Саме тому в останні роки наука наполегливо займається розробкою радикально нових методів лікування хронічних хвороб нирок, при яких дані органи не працюють так само добре, як у здорової людини.

І ось тепер британські вчені генерували з ембріонічнихх стовбурових клітин людини гломерули нирок – стійкі мікроскопічні частини цього органу. Вони були вирощені в лабораторних пробірках, що містять особливе живильне середовище, в якій були молекули для забезпечення розвитку нирок. Ці гломерули поєднували з гелеподібною субстанцією, яка виступає в ролі натуральної сполучної тканини, а потім їх вкололи в якості невеликих ущільнень під шкіру мишам.

Через три місяці вивчення даних тканин показало, що мікроскопічні структурні і функціональні відділи нирок нефрони вже сформувалися. Вченим вперше вдалося виростити робочі нефрони, які фільтрують в нирках кров і одночасно виробляють відходи, які виділяються з сечею. Нові структури містили більшу частину стійких частин, які є у людських нефронів, включаючи проксимальні канальці, дистальні канальці, капсули Боумена-Шулянского і петлі Генле.

Комментарии закрыты.