17 Январь 2019 - Новини    Комментарии отключены

Створено ліки, які допоможуть хворим на розсіяний склероз

Дослідники з США протестували на людях препарат, що уповільнює розвиток атрофії мозку і розсіяного склерозу. Детальніше про це.


Експерти з Національного інституту охорони здоров’я США досліджували 225 осіб, які страждали від прогресивного розсіяного склерозу. Результати показали, що ібуділаст може загальмувати процес розвитку атрофії мозку.

Правда, вчені не можуть не відзначити важливі побічні ефекти: проблеми з травленням і головні болі. Кожен день протягом 96 тижнів дві групи учасників експерименту брали близько 10 капсул плацебо або препарату. Кожні півроку добровольцям робили контрольне сканування мозку.

В обох групах спостерігалася атрофія, проте ліки все ж змогло трохи її сповільнити. Після сканування була помічена різниця в всиханні мозкової тканини об’ємом в 2,5 мілілітра в один рік між плацебо-групою і основний.

У майбутньому експерти планують зрозуміти, чи впливала всихання мозку на мислення і інші симптоми розсіяного склерозу. Вони хочуть зрозуміти наскільки ліки можуть в реальності змінити стан хворих, якщо дозволить уповільнити розвиток захворювання.

Комментарии закрыты.