5 Май 2018 - Новини    Комментарии отключены

Створено перший ембріон для майбутніх клонів людини

Вченим вдалося створити ембріон зі стовбурових клітин без яйцеклітин або сперматозоїдів в ході провокаційного дослідження. Його критики стверджують, що дана технологія може привести до розвитку забороненого в світі клонування.

Наука зробила великий крок вперед на шляху створення людського життя в лабораторії без використання сперматозоїдів або яйцеклітин. Два різних набору стовбурових клітин з’єднали в пробірці, і вони виросли, сформувавши ранню стадію ембріону. Створення ембріонів зі стовбурових клітин призведе до необмеженого запасу абсолютно ідентичних ембріонів, які можна використовувати для медичних досліджень. Теоретично даний напрямок проллє світло на одну з найбільших загадок, пов’язаних з безпліддям, яка стосується нездатності ембріонів імплантуватися в матку. Також на лабораторних ембріонах можна тестувати вплив нових ліків і засобів лікування.

Дослідники стверджують, що випробувана на мишах технологія приведе до створення живих організмів без участі сперматозоїдів або яйцеклітин протягом трьох років. Однак експерти вважають, що якщо цю техніку повторити на людях, то з її допомогою буде створена ціла армія людських клонів. Буде потрібно не більше двох десятків років, для того, щоб удосконалити методику для створення ідеальних людських ембріонів зі стовбурових клітин.

В ході експериментів дослідники з’єднали два різних типи ембріоніческіх стовбурових клітин з мишей. Сполучені в пробірці, вони виросли до ранньої стадії ембріона перед імплантацією в матку, ставши повноцінними бластоцисти або кульками з клітин. Коли бластоцисти пересадили безпосередньо в матку, клітини спочатку викликали зміни подібні до тих, які виникають на стадії ембріона в три з половиною дня. Згодом вони не змогли нормально імплантуватися.

Комментарии закрыты.